Последни Вести

Неверојатниот трејлер за новиот филм
Неверојатниот трејлер за новиот филм "Interstellar"

Ви го претставуваме крајниот трејлер за долгоочекуваниот „Interstellar“ на Кристофер Нолан. Доколку претходно сте немале можност да погледнете нешто поврзано со овој филм, сега имате можност и верувајте, ќе бидете воодушевени.

Промоција на постдипломските студии и можност за добивање стипендии на МБА студии на Универзитетот Американ Колеџ Скопје
Промоција на постдипломските студии и можност за добивање стипендии на МБА студии на Универзитетот Американ Колеџ Скопје

Денес, на 02 октомври 2014 година, Универзитетот Американ Колеџ Скопје ќе реализира промоција на новите програми за постдипломски студии во учебната 2014/2015 година, можностите за добивање МБА стипендии, а истовремено ќе промовира и информации за започнување на докторските студии.

iPhone 6 од утре е достапен за корисниците единствено во понудата на Вип
iPhone 6 од утре е достапен за корисниците единствено во понудата на Вип

Последниот крик на мобилната телефонија кој својата светска премиера ја доживеа пред десетина дена и кој со нетрпение го очекуваа милиони корисници ширум светот – iPhone 6, од утре е достапен за корисниците единствено во понудата на Вип.

Интернационални огласи за

ВработувањеПовеќе »

ВработувањеПовеќе »

ПраксаПовеќе »

СтипендииПовеќе »

Останати конкурси Повеќе »

Останати Вести