Настани

Шизици, уживајте без ризици! Тестирај се.  Заштити се. Не дискриминирај.
Настани

Шизици, уживајте без ризици! Тестирај се. Заштити се. Не дискриминирај.

Како дел од многубројните активности, на 1 декември, во рамките на фестивалот Таксират, во Младинскиот културен центар – Скопје ќе се одржи настан посветен на подигнување на јавната свест за ХИВ/СИДА.

 
Психеско П vol.3: Психологија во акција
Настани

Психеско П vol.3: Психологија во акција

За сите психолози и љубители на психологијата, бидете дел од ПСИХЕСКОП Vol.3 настан кој традиционално се одржува секоја година

 
20-тото по ред Бизнис Кафе Македонијa со одлични гости!
Настани

20-тото по ред Бизнис Кафе Македонијa со одлични гости!

На 24.11.2016 г. од 18:00 чaсот во кафе бар Мартини (Лептокарија) ќе се одржи 20-тото по ред Бизнис Кафе Македонија, со кое ја започнуваме 4-тата сезона.

 
9. Скопје постер фестивал – шанса за Твоја промоција и за нови знаења
Настани

9. Скопје постер фестивал – шанса за Твоја промоција и за нови знаења

Искористувањето на читливоста и моќноста на пораката, содржана во плакатот со уметничка вредност, го прави еден од најдобрите и најфункционални медиуми низ историјата, дури и денес.

 
Започна Самитот Македонија2025 – Настан што го дефинира технолошко-деловниот импулс на македонското стопанство
Настани

Започна Самитот Македонија2025 – Настан што го дефинира технолошко-деловниот импулс на македонското стопанство

Повеќе од 250 гости ќе проследат дискусии за економскиот напредок на Македонија според мерниот индекс составен од Македонија2025 во соработка со МекКинзи.

 
Бесплатни часови по танго за студенти!
Настани

Бесплатни часови по танго за студенти!

Во студиото на ТангоМ имате можност да го откриете магичниот свет на аргентинското танго. Свет кој е создаден од невербална комуникација, движење и танго музика.

 
Сакате да бидете дел од публиката за „Get in the ring“ натпреварот? Апликациите се отворени!
Настани

Сакате да бидете дел од публиката за „Get in the ring“ натпреварот? Апликациите се отворени!

Со огромно задоволство ви најавуваме дека апликациските форми за “Get in the ring” натпреварот се официјално отворени!

 
Помалку од две недели до почетокот на Самитот на Македонија2025
Настани

Помалку од две недели до почетокот на Самитот на Македонија2025

На 20 и 21 октомври во Скопје ќе започне Самитот на Македонија2025 кој по петти пат привлекува извонредни професионалци, експерти, претприемачи и инвеститори од повеќе од 20 земји во светот.

 
ALLWEB со поволности за студентите - Обезбеди место на најдобрата конференција за дигитален маркетинг
Настани

ALLWEB со поволности за студентите - Обезбеди место на најдобрата конференција за дигитален маркетинг

За годинешното, петто по ред издание на AllWeb најавени се петнаесетина говорници, реномирани експерти од сферата на дигиталниот маркетинг кои своите успешни приказни и научени лекции ќе ги споделат со повеќе од 250 присутни.

 
МКСкопје - настан што ја собра маркетинг елитата и експертите во комуникациите во регионот
Настани

МКСкопје - настан што ја собра маркетинг елитата и експертите во комуникациите во регионот

Дванаесет врвни експерти од маркетинг индустријата и современите комуникации, повеќе од 250 делегати од земјава и уште од Србија, Хрватска, Албанија и Косово како и огромен интерес од локалните, домашни маркетари, ПР експерти и студенти го одбележаа првиот Marketing Kingdom Skopje.

 
Добиј бесплатно учество за најголемиот бизнис настан во Македонија
Настани

Добиј бесплатно учество за најголемиот бизнис настан во Македонија

На 20 и 21 октомври во Скопје ќе се одржи петтиот Самит во организација на Македонија2025. Самитот е платформа за споделување на знаење од областите на бизнис, инвестиции, напредни технологии, иновации и лидерство.

 
Лансирај ја твојата кариера - CareerLaunch саем за вработување
Настани

Лансирај ја твојата кариера - CareerLaunch саем за вработување

CareerLaunch е саем за вработување во најиновативните македонски tech и стартап компании

 
"Невидливи љубови" од Владимир Јанковски, македонски претставник за меѓународната книжевна награда "Балканика"
Настани

"Невидливи љубови" од Владимир Јанковски, македонски претставник за меѓународната книжевна награда "Балканика"

 
Студентската организација ЕЕСТЕК ЛК Скопје почнува со реализирање на серија бесплатни курсеви
Настани

Студентската организација ЕЕСТЕК ЛК Скопје почнува со реализирање на серија бесплатни курсеви

Студентската организација ЕЕСТЕК ЛК Скопје од 1-ви Октомври почнува со реализирање на серија бесплатни курсеви кои ќе бидат достапни за ограничен број на студенти на УКИМ.

 
Познатата авторка на стрипови, Лиз Принц, гостин во Американското Катче Скопје
Настани

Познатата авторка на стрипови, Лиз Принц, гостин во Американското Катче Скопје

На 21 март 2016 во 17:00 во Американското Катче Скопје ќе гостува Лиз Принц, авторка на стрипови меѓу кои и познатиот Tomboy (Машкуданка).

 
Студентска конференција "Како си ми?"
Настани

Студентска конференција "Како си ми?"

Ве покануваме на „Како си ми?“, студентска конференција што по вторпат ќе се одржи на 26.3.2016 г. во просториите на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“.

 
Прв годишен форум за заштита на личните податоци
Настани

Прв годишен форум за заштита на личните податоци

На 02-03 февруари 2016 година во амфитеатарот на ФИНКИ, ќе се одржи годишен форум за заштита на личните податоци, каде што учество ќе земат експерти од земјата, претставници на Норвешкиот орган за заштита на личните податоци

 
Студентите на Филозофскиот факултет ќе го одбележат денот на лицата со инвалидност
Настани

Студентите на Филозофскиот факултет ќе го одбележат денот на лицата со инвалидност

По повод 3-ти декември, Меѓународниот ден на лицата со инвалидност, студентите на Филозофскиот факултет организираат настан кој ќе се одржи на факултетот со интерактивни работилници и ликовни творби.

 
Macedonia Youth to Business forum 2015 - Вклучи се и дејствувај
Настани

Macedonia Youth to Business forum 2015 - Вклучи се и дејствувај

Знаете ли која е причината поради којашто студенти стоеја на автобуски станици со торби и куфери во рака со натписот #OneWayTicket? Овој тизер го означи почетокот на кампањата за овогодинешното издание на Macedonia Youth to Business forum.

 
Македонија 2025 најавува бесплатен настан кој е дел од Македонскиот Економски Самит
Настани

Македонија 2025 најавува бесплатен настан кој е дел од Македонскиот Економски Самит

На главниот дел на Самитот, еден од панелите ќе биде посветен на предизвиците што ги соочуваат земјите во Југоисточна Европа, вклучувајќи ја и Македонија.

 
Њу Менс Бизнис Акцелераторот ќе биде дел од најзначајниот форум за претприемништво во регионот
Настани

Њу Менс Бизнис Акцелераторот ќе биде дел од најзначајниот форум за претприемништво во регионот

Њу Менс Бизнис Акцелераторот ќе биде дел од најзначајниот форум за претприемништво во регионот - Белградскиот Инвестициски Форум - посветен на поддршка на инвестиции во иновативни компании и идеи

 
БЕСТ Скопје организира тренинг за собирање на финансиски средства и односи со компании со студенти од цела Европа
Настани

БЕСТ Скопје организира тренинг за собирање на финансиски средства и односи со компании со студенти од цела Европа

Студентската организација Борд на Европски студенти по технологија - БЕСТ Скопје организира настан под името „beRICHER16“ кој ќе се одржи во Скопје од 21-ви до 29-ти ноември.

 
ОТВОРЕН ПОВИК: Меѓународен ден на студентите (17 ноември)
Настани

ОТВОРЕН ПОВИК: Меѓународен ден на студентите (17 ноември)

Студентската културна иницијатива „Отворен Куфер“ ги повикува сите заинтересирани студентски движења/организации, како и сите студенти без разлика од кој факултет доаѓаат, да се вклучат во одбележувањето на 17ти ноември – меѓународниот ден на студентите!

 
Настан - Психескоп vol. 2 - Психотерапија и психотерапевтски правци
Настани

Настан - Психескоп vol. 2 - Психотерапија и психотерапевтски правци

Ако сте студент кој својата професионална ориентација сака да ја насочи кон психотерапија или едноставно сте љубител на психологија и сакате да дознаете нешто повеќе за психотерапијата - ова е настан за вас!

 
Организирана панел дебата на тема "Компетенции за успешна кариера во техничките занимања"
Настани

Организирана панел дебата на тема "Компетенции за успешна кариера во техничките занимања"

Асоцијацијата на советници за развој на кариера организираше панел дебата на тема „Компетенции за успешна кариера во техничките занимања“ на која присуствуваа истакнати експерти од областа на човечките ресурси.

 
Њу Менс Бизнис Акцелераторот го носи Гери Вајтхил во Македонија еден од најексцентричните и иновативни претприемачи во светот
Настани

Њу Менс Бизнис Акцелераторот го носи Гери Вајтхил во Македонија еден од најексцентричните и иновативни претприемачи во светот

На 20 октомври, вторник, со почеток од 12:30 часот во Синеплекс, ќе се случи настан на кој свој мотивационен говор ќе одржи Гери Вајтхил, еден од најексцентричните и иновативни претприемачи во светот.

 
Отворен ден за посета на Македонска берза АД Скопје
Настани

Отворен ден за посета на Македонска берза АД Скопје

Македонска берза АД Скопје

 
2. Меѓународен студентски конгрес на Меѓународен балкански универзитет
Настани

2. Меѓународен студентски конгрес на Меѓународен балкански универзитет

На Конгресот со свои презентации на оваа тема ќе учествуваат 50 студенти од 19 држави

 
Мотивациски викенд
Настани

Мотивациски викенд

Оваа година на 3ти и 4ти Октомври од 16:00 до 20:00 часот во Македонска опера и балет-МОБ, ќе се одржи третиот по ред Мотивациски викенд-настан по кој Младите можат стануваат препознатливи како организација.

 
Јавна трибина - "Студентското организирање како предуслов за квалитетно високо образование"
Настани

Јавна трибина - "Студентското организирање како предуслов за квалитетно високо образование"

Младинскиот образовен форум Ве поканува да присуствувате на јавната трибина која има за цел да понуди конструктивна дискусија за студентското организирање и учество во Р. Македонија. Настанот ќе се одржи на 23.09.2015 (среда), со почеток во 11.00 часот, на платото на УКИМ и е поддржан од Проектот на УСАИД за граѓанско општество.

 
Студентска конференција на тема "Енергетска ефикасност и одржлив развој"
Настани

Студентска конференција на тема "Енергетска ефикасност и одржлив развој"

Од 19 до 21 ноември, во Скопје, по трет пат ќе се одржи студентска конференција на тема „Енергетска ефикасност и одржлив развој“. Конференцијата е организирана под покровителство на Факултетот за електротехника и информациски технологии-Скопје (ФЕИТ).

 
Се одржа третата Smart Up конференција
Настани

Се одржа третата Smart Up конференција

На 16-ти септември во Куршумли Ан во Скопје Summer Work and Travel Alumni Македонија ја организираше третата Smart Up конференција.

 
SWT Alumni Македонија ја организира третата по ред Smart Up Конференција на тема "Smart up - Your story"
Настани

SWT Alumni Македонија ја организира третата по ред Smart Up Конференција на тема "Smart up - Your story"

SWT Alumni Македонија на 16ти септември во Куршумли Ан, Стара Чаршија во Скопје со почеток во 17:30 ја организира третата по ред Smart Up Конференција на тема „Smart up – Your story“.

 
Работно и активно лето за Бизнис кафе Македонија!!!
Настани

Работно и активно лето за Бизнис кафе Македонија!!!

Ви го најавуваме следното дружење 11 - то по ред Бизнис кафе Македонија, на 02.07. 2015 од 18:30 часот во Хотел Russia.

 
Трибина - Студентот како носител на општествени промени во Р.Македонија
Настани

Трибина - Студентот како носител на општествени промени во Р.Македонија

Младински образовен форум ве поканува на трибината „Студентот како носител на општествени промени“

 
Регионална бизнис конференција- "Иднината на маркетингот, продажбата и потрошувачките трендови"
Настани

Регионална бизнис конференција- "Иднината на маркетингот, продажбата и потрошувачките трендови"

Со задоволство ги покануваме студентите да бидат дел од ексклузивната регионална

 
NEM 2015 ги повикува студентите во Дубровник
Настани

NEM 2015 ги повикува студентите во Дубровник

Најголемиот собир на медиумските професионалци, New Europe Market(NEM), ги отвори пријавите за членовите на студентската заедница.

 
Илјадници луѓе прославија 15 години Сафизам на Скопски саем
Настани

Илјадници луѓе прославија 15 години Сафизам на Скопски саем

Концертот беше по повод 15 години Сафизам. Иако во пензија тоа не ги спречи САФ да го наполнат Скопски саем и да ги држат гостите на нозе во текот на концертот.

 
15 години Сафизам
Настани

15 години Сафизам

Иако одамна музички пензионирани (првите Рап пензионери во МКД), Ве покануваме на прослава на 15 годишнината од издавањето на албумот Сафизам!

 
"Ослободи ја идејата" - Ден за младински активизам
Настани

"Ослободи ја идејата" - Ден за младински активизам

Ден за младински активизам, ден за младински идеи, ден за младинско учество

 
Ајде да виолетуваме и да го одбележиме меѓународниот ден на жената!
Настани

Ајде да виолетуваме и да го одбележиме меѓународниот ден на жената!

Првото македонско здружение на студенти по психологија "ПСИХЕСКО" од Скопје, по повод Денот на жената 8-ми Март, организира еднодневен настан на кој ќе бидат обработени важни теми од неколку области кои се поврзуваат со жената на повеќе начини.

 
Промотивен настан на Фондот за иновации и технолошки развој
Настани

Промотивен настан на Фондот за иновации и технолошки развој

ПРВ ПРОМОТИВЕН НАСТАН НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ И ТЕХНОЛОШКИ РАЗВОЈ „Можности за финансирање на иновативни проекти на старт-ап и спин-оф компании“

 
Американското Катче во Скопје ве поканува на ...
Настани

Американското Катче во Скопје ве поканува на ...

Американското Катче во Скопје ве поканува на презентација со Д-р. Стјуард Ц. Гилман на тема Fighting Corruption: Building Integrity and Increasing Transparency....

 
Млади и неафирмирани бендови од регионот ќе имаат можност да  снимаат во професионални студија!
Настани

Млади и неафирмирани бендови од регионот ќе имаат можност да снимаат во професионални студија!

Платформата “Converse Rubber Tracks” ги повикува младите бендови од Македонија 06.02.2015 во кафулето Соулматик (14:30-16:30).

 
Пластични капачиња за инвалидкса количка - Едно капаче, една надеж
Настани

Пластични капачиња за инвалидкса количка - Едно капаче, една надеж

На 3-ти декември по повод Интернационалниот Ден на Лицата со Хендикеп, Сојузот на студенти по медицина на Македонија го организира наредното собирање на пластични капачиња

 
Како да заработите пари на глобален финасиски пазар
Настани

Како да заработите пари на глобален финасиски пазар

Дознајте зашто тргувањето на глобален финансиски пазар бележи рекорден раст од година во година и зашто се повеќе луѓе од регионот се определуваат за овој вид на инвестирање.

 
Битола - град за бизнис и менаџмент
Настани

Битола - град за бизнис и менаџмент

Во викендот кој што е пред нас, вниманието на бизнис секторот во Македонија ќе биде насочено кон Битола. Овој викенд сите бизнис менаџери одат во Битола.

 
Конференција - Екстерното тестирање на студентите: предизвиците и можностите
Настани

Конференција - Екстерното тестирање на студентите: предизвиците и можностите

Невладината организација Европски Центар СН7 има чест да ве покани да учествувате на конференцијата, со тема: “Екстерното тестирање на студентите: предизвиците и можностите”, која ќе се одржи на 30 октомври 2014 год. (четврток), во Скопје

 
Можност за средба со тимот на Човечки Ресурси на ПроКредит Банка
Настани

Можност за средба со тимот на Човечки Ресурси на ПроКредит Банка

Дали си подготвен да прифатиш предизвик за твоето идно професионално вложување?

 
Американ Колеџ Скопје организира бесплатни  предавања за постдипломските студии
Настани

Американ Колеџ Скопје организира бесплатни предавања за постдипломските студии

Бесплатен промо ден-промо час

 
fakulteti.mk©2011 - 2017