X
 01.02.2019 Живот

Метеор експлодира над Куба

Метеор експлодира во воздухот над западна Куба. По две силни експлозии, куќите биле погодени од дожд од метеорити.

Прозорците на куќите се треселе, а метеоритите паѓале насекаде.

Пред спектакуларната експлозија, метеорот бил виден и над Флорида.

Многу Кубанци на социјалните медиуми објавија фотографии и снимки од камењата што им паднале во дворовите и на куќите.

Експлозијата се случила среде бел ден, на убаво и сончево време.
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот