X
 01.04.2023 Живот

Како би изгледал филмот „Одмаздници“ ако бил снимен во 90-тите?

Ако некогаш сте се запрашале како би изгледал филмот „Одмаздници“ на „Марвел“ ако бил снимен во 90-тите години, вештачката интелигенција го има одговорот на тоа прашање.

Еден редит-корисник ја искористил алатката „Мидџрни“ за да ги замисли „Одмаздници“ како херои од 90-тите, а резултатот е прилично импресивен. Така, Том Круз го глуми Ајронмен, Бред Пит - Тор, а Мила Јовович - Црната Вдовица. За оние што не знаат, овие улоги денес ги толкуваат Роберт Дауни Џуниор, Крис Хемсворт и Скарлет Јохансон.

Во филмот од 90-тите би глумеле и Мајкл Џ.Фокс, Арнолд Шварценегер, Џад Лоу, Вил Смит, Брендон Фрајзер, Брус Вилис и Џим Кери.

Avengers in the 90s
by u/phate2000 in midjourney

Извор: b92.net
Фото: Reddit
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот