X
 01.05.2021 Живот

Агенција нуди мистериозно луксузно крстосување - не ги открива дестинациите

Доколку сакате да одите на одмор, но не сакате да го планирате, оваа идеја за патување ќе ви се допадне.

Агенцијата за крстосување „Униворлд бутик ривер крузес“ нуди 10-дневен мистериозен пакет кој ќе ги носи патниците на локации во Европа што ќе бидат изненадување. Во тие 10 дена патниците ќе истражуваат дестинации и ќе застануваат на локации кои ќе се чуваат во тајност до последната минута.

Гостите може да очекуваат секакви екскурзии, посети на ресторани и настани, а пред патувањето ќе добијат листа со индиции за локациите што ќе ги посетат. Пакетот чини 6.999 долари за лице и вклучува лет со авион.

Првото вакво крстосување е закажано за 12 јуни наредната година.

Автор: Екта Јоши
Извор: luxurylaunches.com
Фото: Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот