X
 01.07.2015 Живот

Вежби за раце и зглобови за оние кои работат на компјутер

Без разлика на возраста, повеќето од нас трошат премногу време на компјутерот, дали тоа било за работа или факултет. Во следното видео се демонстрирани кратки вежби кои помагаат во ослободување на тензијата која се добива со долго седење на компјутер.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот