X
 01.11.2019 Живот

Храброста е од женски род - жените на првите борбени линии во Чиле

Протестите во Чиле почнале кога учениците од средните училишта со својот пример ги поттикнале луѓето да почнат да протестираат против неправдата така што нема да плаќаат карти за јавен превоз.

Погледнете ги неверојатните фотографии од Чилеанките кои им пркосат на полицајците и војниците, кои се обидуваат да ги задушат немирите. Фотографиите се преземени од фејсбук-страницата „Редфиш“.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот