X
 02.01.2020 Спорт

Деветнаесетгодишниот Кулушевски ќе игра за Јувентус

Швеѓанецот со македонско потекло Дејан Кулушевски пристигна во Медицинскиот центар Јувентус, каде што треба да изврши лекарски преглед пред потпишувањето на договорот. Ова е објавено од голем број медиуми во Италија.

Деветнаесетгодишниот Кулушевски е фудбалер на Аталанта, а игра за Парма како позајмен фудбалер.

Оваа сезона тој настапи на 19 натпревари за Парма и постигна четири гола со седум асистенции.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Спорт