X
 02.04.2019 Живот

Фотогалерија од животинското царство во националниот парк Маврово

Фотозамките поставени во националниот парк Маврово уловија повеќе животни како се шетаат низ дивината. Благодарение на Македонското еколошко друштво, сега можеме да се восхитуваме на убавината на рисот, лисицата, дивата мачка и другите животни.

Погледнете ја галеријата, која беше споделена на социјалните мрежи, и обидете се да ги распознаете сите животни.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот