X
 02.05.2018 Култура

„Игра на троновите“ има своја турска верзијаМногу филмски студија се обидоа да го искористат бранот на манијата наречена „Игра на троновите“, од „Викинзи“, па до серијата „Британија“ што неодамна се понуди на телевизијата „Скај“, а уште многу слични се најавуваат, пишува Метро.


Сцена од турската серија што потсетува на „Игра на престолите“
(Фото: TRT World)


Меѓутоа, се појавила и една ТВ-серија за која сè уште не сме чуле, а неодамна стана една од најгледаните.

Станува збор за турската серија „Дирилис: Ертугрул“, која фановите ја нарекуваат турска верзија на „Игра на троновите“.

Ви споделуваме и видео за да можете да видите за што всушност станува збор.


Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура