X
 02.12.2021 Забава

Ова се најгледаните видеа на „Јутјуб“ годинава

„Јутјуб“ објави листи со најгледани видеа во 2021 година во 17 земји и региони низ светот. Листите покажуваат дека некои од најгледаните видеа се поврзани со видеоигри, но има и популарни видеа од инфлуенсери и музички изведби.

Во САД, Австралија и во Канада најгледано видео во 2021 г. било видео од инфлуенсер кој поминал 50 часа закопан жив.


Во Бразил најгледано видео било од натпревар на првенство за видеоигри, а во Франција на врвот се наоѓа музички спот.


Најгледано видео во Германија е од инфлуенсер кој зборува за политиката во државата, а во Индија најпопуларно видео е хумористичен скеч.


Во Русија најгледано било видео снимено од Алексеј Навални по неговото враќање во земјата.


Извор: YouTube
Фото: Pixabay

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава