X
 03.02.2019 Наука

За сите што се прашуваат дали органската храна навистина е подобра или само е поскапа

Која е вистинската наука за органската храна наспрема храната третирана со хемикалии? Дали навистина едната е подобра од другата? Ова видео ја разрешува дебатата со сосема практични термини.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука