X
 03.05.2018 Здравје

Како изгледаат здрави бели дробови, а како белите дробови на пушачите?

Веднаш штом ќе ставите цигара во вашата уста, таа почнува да го убива вашето тело. Сепак, кашлањето и другите предупредувачки знаци често не се доволна причина за пушачите да се откажат од оваа навика.

video
Фото: Facebook/Printscreen

Можеби ова видео ќе им помогне да се откажат. Аманда Елер, медицинска сестра од Северна Каролина, сподели видео во кое покажува каква е разликата помеѓу здравите бели дробови и белите дробови на пушач. Разликата е шокантна. Погледнете сами.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје