X
 03.06.2021 Забава

Видео од дрон како влегува во вулкан

Влогерот Џои Хелмс сакал одблизу да ја гледа вулканската ерупција на Фаградалсфјал во Исланд, па испратил дрон во вулканот.

Неговиот план не бил спроведен онака како што замислувал бидејќи дронот паднал во лавата. За среќа, тој има видео од влегувањето на дронот во вулканот.


Извор: BBC
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава