X
 03.08.2019 Живот

Магичната убавина на дрвјата во шумата

Мануел Бечеко е италијански фотограф кој неодамна успеал да ја фати тивката убавина на дрвјата во енговите инспиративни фотографии. Бечеко стратешки ја користел светлината и бојата на шумите за да ги создаде своите уметнички дела на платното на природата.

Направените фотографии ја носи публиката во магичен и мистичен свет што си игра со светлината и сенките. Бечеко ја користи природната средина за да ги долови мистичните расположенија на шумата. Тој објаснува дека оваа серија фотографии е различна од другите фотографии на пејзажи.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот