X
 03.08.2021 Живот

Влада: Од денес стапува на сила целосна забрана за движење во шумските предели

Владата на Република Северна Македонија апелира до сите граѓани да не се движат низ шумските подрачја во земјата заради заштита на личната безбедност и заради спречување натамошно ширење на пожарите.

Од Владата најавија дека во текот на денешниот ден стапува на сила целосна забрана за движење во шумските предели низ државата.

Забраната следува по пожарите во Кочани и други места во земјава кои вчера го вклучија алармот.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот