X
 04.12.2016 Забава

Урнебесниот меил што студентка му го испратила на професорот

19 годишната Еби Џо Хамлет стана сензација на „Twitter“ после нејзината реакција на анестезијата која ја примила додека вадела умник.

Лековите биле премногу за Аби, која после посетата на стоматолог, целосно се изгубила - освен што го гушкала нејзиното куче бидејќи ја потсетувало на кучето кое ѝ починало пред две години, таа била убедена дека треба да ја предаде семинарската една недела порано, па во паника одлучила да му испрати меил на нејзиниот професор во кој таа го молела да го предаде трудот подоцна.

 


Секако, ова се претворило во епска катастрофа.

Професорот ѝ одговорил и ѝ објаснил дека се збунила и дека има уште една недела до рокот на предавање на семинарските, како и тоа дека дека се надева дека меилот е резултат на лекови.

Кога конечно се отрезнила, својата приказна ја објавила на „Twitter“, каде стана неверојатна сензација.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава