X
 05.05.2021 Живот

Видео направено од 50.000 фотографии ја докажува неверојатната разновидност на Нов Зеланд

Ова тајмлепс видео е составено од 50.000 фотографии. Како што вели фотографот Мајкл Шаинблум, неговата цел била да ја претстави разновидноста на Нов Зеланд.Извор: Bored Panda
Фото: Instagram

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот