X
 05.06.2019 Образование

Нека ги води нивната визија - како да им помогнете на вашите деца да изберат средно школо?

Родителите треба да ги поддржат децата во изборот на средното училиште, а не за нив да го изберат соодветното школо. Сепак, крајната одлука треба да биде на полуматурантот. Еден од најважните периоди во животот на децата е кога треба да се направи вистински избор каде да се продолжи образованието, велат психолози. Тие објаснуваат дека, сепак, влијанието на врсниците може да биде многу поголемо од тоа на родителите.

Прочитајте повеќе на ДЕЦА.МК
Подготвил: С.Ѓ

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование