X
 06.02.2023 Култура

Бјелогрлиќ објави фотографија од снимањето на новата сезона на „Сенки над Балканот“

Српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ на својот профил на „Инстаграм“ откри дека во тек е снимањето на третата сезона на серијата „Сенки над Балканот“ (Senke nad Balkanom).

На фотографија објавена на социјалната мрежа, Бјелогрлиќ стои покрај неговиот син Алексеј, кој исто така глуми во серијата.

- Сенките повторно стигнуваат на Балканот - напишал кратко Бјелогрлиќ.

Серијата ја имаше премиерата во 2017 година, а се фокусира на историјата на Балканот во периодот помеѓу двете светски војни. Алексеј Бјелогрлиќ во втората сезона го толкуваше ликот на млад боксер, а се чини дека ќе ја повтори улогата и во третата сезона.Извор: Klix
Насловна фотографија: Instagram (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура