X
 06.02.2023 Живот

Песни што полнат 20 години во 2023 година

Во 2003 година бевме полни со надеж, музиката беше во нејзините најдобри години, а нашите гардероби беа полни со фармерки со низок струк и прешироки маици за мажите.

Гледајќи наназад, во 2003 година музиката беше врв. Голем број хитови беа објавени токму таа година, а некои песни се слушаат и денес.

Тоа беше година кога Бијонсе ја почна нејзината соло-кариера, „Колдплеј“ стана популарен, 50 Сент ја објави „In Da Club“, а ние танцувавме на „Еванесенс“. Ова беше година во која панк-рокот беше жив.

Ова е листа со некои од најдобрите песни од 2003 година.

„Bring Me Back to Life“, „Еванесенс“„Can’t Stop“, „Ред хот чили пеперс“„Numb“, „Линкин парк“„Seven Nation Army“, „Вајт страјпс“„In Da Club“, „50 Сент“„Times Like These“, „Фу фајтерс“„Lose Yourself“, Еминем„Hey Ya“, „Ауткаст“„Crazy in Love“, Бијонсе и Џеј Зи„Saturday“, „Фол аут бој“„Clocks“, „Колдплеј“„Fighter“, Кристина Агилера„Milkshake“, Келис„Where is the Love?“, „Блек ајд пис“„Stacy’s Mom“, „Фаунтејнс оф Вејн“„Here without You“, „3 дорс даун“„Fast Food Song“, „Фест фуд рокерс“„Rock Your Body“, Џастин Тимберлејк„Come Undone“, Роби Вилијамс„I’m With You“, Аврил Лавињ„Unwell“, Мечбокс ТвентиИзвор: Krock.com.au
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот