X
 06.05.2015 Технологија

На кој начин работи оптичкото влакно?

Видеото веројатно го нуди најлесното објаснување за начинот на кој работат каблите од оптички влакна.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија