X
 06.06.2018

Ако пораснавте во 90-тите, тогаш фотографиите дефинитивно ќе ви го разубават денот

Носталгијата има место во сечие срце, но никој не го поплавува интернетот со своите чувства за минатото како оние што растеле во 90-тите.

Постојат многу работи поради кои детството во 90-тите беше посебно. ЦД-плеерот што не го собираше во ниту еден џеб, легендарниот „Тамагочи“ итн. Повеќето од нив едвај се достапни денес, така што единствено можеме да се задоволиме со нашите сеќавања за нив. А кој би бил најдобар начин ако не создавањето мемиња?

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk