06.07.2019 Живот

Ако сте некој што редовно дебатира за соодносот на оревот во колачите или обожавате да јадете колачиња, тогаш време е да го проверите вашето CV и да аплицирате за оваа можност за работа.

Компанијата неодамна објави оглас за работа објаснувајќи дека успешниот апликант ќе добие 350 фунти и ќе има шанса да си земе пријател за време на тестирањето.

kolace
Фото: Getty Images

Оние што се заинтересирани треба да ја посетат оваа веб-страница, да кликнат „Make an offer“ и да остават коментар.

Колку полуда идеја ќе понудите, толку се поголеми шансите да ве изберат.

Огласот за работа ќе биде затворен на 26 јули.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Живот