X
 06.09.2018 Живот

Неверојатна сличност - ова момче е двојник на Путин

Едно момче од Ужице, Србија, неверојатно потсетува на Путин кога бил млад.

Најмладиот пекар во градот прави совршени лепчиња и токму затоа ги воодушеви посетителите на еден фестивал во Ужице. Така, неговите слики се појавија на социјалните мрежи, а луѓето веднаш направија споредба со рускиот лидер.

Проценете сами колкава е сличноста меѓу него и рускиот претседател.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот