X
 06.10.2021 Живот

Еве како изгледа најлуксузниот хотел во светот

Најскапиот и најлуксузен хотел во светот се наоѓа во подморница во која гостите се чувствуваат како во аквариум, со поглед на корали, делфини и риби.

Подморницата се наоѓа во близина на Света Луција во Карипското Море. Собите се опремени со ексклузивен мебел и звучно се изолирани. Секако, менито е ексклузивно, а гостите имаат приватен готвач и батлер.

За вакво искуство треба да се издвојат дури 150.000 долари за ноќевање по лице.


Извор: DDL
Фото: YouTube/Printscreen
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот