X
 07.02.2015 Живот

Доказ дека годините не се важни!

Најстарата бодибилдерка на светот се буди секоја вечер во 02:30 часот за да ја трча патеката од 16 километри пред да отиде во теретана.Ернестин Шеперд

82-годишната баба со добар физички изглед, тврди дека годините се само бројка.Оваа година ќе наполни 83 години во јуни.


Мис Ерни, како што ја нарекуваат на бодибилдинг натпреварите, почнала да тренира на 71 година.

Вели дека со вежбањето им помага на другите да го следат здравиот начин на живот.

Ова е приказната која треба да ја знаете. Погледнете


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот