X
 07.12.2022 Култура

Излезе тизер за новиот филм на Бонг Џун-хо, режисерот на „Паразит“

Бонг Џун-хо, режисерот на јужнокорејскиот филм „Паразит“, добитник на „Оскар“, има нов филм.

Штотуку беше објавен првиот тизер за новиот филм „Мики 17“ (Mickey 17). Во него го гледаме Роберт Патисон во лабораториска цевка.

Филмот е научнофантастичен трилер заснован на романот „Мики 7“ на Едвард Аштон.

Треба да пристигне во кината на 29 март 2024.


Извор: Cnet
Насловна фотографија: Youtube (printscreen)
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура