X
 08.06.2017 Наука

Дали е ова нашиот последен век?

Зборувајќи и како астроном и како загрижен член на човечката раса, Сер Мартин Рис ја испитува нашата планета и нејзината иднина од космичка перспектива. Тој повикува на акција кои би ги спречиле лошите последици од научниот и технолошкиот развој.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука