X
 09.01.2017 Живот

Направа што ќе го промени начинот на кој го чистите снегот

За сите оние кои овие студенти зимски и снежни денови се мачат да го исчистат снегот од пред нивните домови, оваа совршена направа наречена „Сноу вулф“ е специјално дизајнирана за да ви помогне во зимските денови.

Самата направа ја носи тежината на снегот - единствено вие само треба да го турнете, кренете и фрлите снегот.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот