X
 09.03.2020 Здравје

Директорката на Клиниката за кожни болести заболена со коронавирус

Директорката на Клиниката за кожни болести е четвртиот потврден случај заболен од коронавирусот во земјава.

Таа пред една недела допатувала од Италија и изминатите пет дена редовно одела на работа, истакна денеска на прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.

- Добро е што колешката не била изминатите денови во амбуланта - рече Филипче.

Тој изрази огромно разочарување од непочитувањето на препораките од страна на здравствен работник.

- Таа е стабилна и има лесна клиничка слика - додаде министерот.


Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје