X
 09.05.2022 Живот

Би-би-си го прослави 96. роденден на Дејвид Атенборо со видео од 96 секунди

Дури и на 96 години не забавува апетитот за учење и нови откритија на сер Дејвид Атенборо.

Тој е познат по својата работна кампања за зачувување на природниот свет и на 96-годишна возраст сè уште редовно се појавува на малите екрани. По повод неговиот роденден, Би-би-си состави интересно видео токму за него.

- 96 години сер Дејвид Атенборо во 96 секунди. Не сме достојни. Среќен роденден, Дејвид - напиша Би-би-си на својот твитер-профил.

Извор: Scroll.in
Фото: Screenshot/Twitter
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот