X
 09.10.2018 Култура

Филмски премиери што со нетрпение ги очекуваме во 2019 година

Филмовите и ТВ-сериите се веројатно најпопуларната форма на забава на луѓето денес. Некои филмови дури и стануваат иконски за милион фанови кои едвај ги чекаат продолженијата секоја година.

Веќе е познато дека многу спектакуларни филмови ќе доживеат премиера наредната година заедно со продолженијата на веќе успешните. Речиси сите филмови во продолжение имаат неверојатна актерска екипа. „Брајт сајд“ ги избра најочекувани филмови за наредната година, па погледнете што треба да гледате.

„Glass“Премиера: 18 јануари
Актерска екипа: Џејмс Мекавој, Брус Вилис, Семјуел Л.Џексон, Сара Полсон

„How to Train Your Dragon: The Hidden World“Премиера: 22 февруари
Актерска екипа: Кејт Бланшет, Џона Хил, Кит Харингтон

„Captain Marrvel“Премиера: 8 март
Актерска екипа: Бри Ларсон, Џема Чен, Семјуел Л.Џексон, Џад Лоу

„Godzilla: King of the Monsters“Премиера: 31 мај
Актерска екипа: Мили Боби Браун, Вера Фармига, Кајл Чендлер, Сејли Хокинс

„Dumbo“Премиера: 29 март
Актерска екипа: Ева Грин, Мајкл Китон, Колин Фарел, Дени де Вито

„Captive State“
Премиера: 29 март
Актерска екипа: Џон Гудман, Вера Фармига, Ештон Сендерс, Џонатан Мејџорс

„Shazam!“Премиера: 5 април
Актерска екипа: Захари Леви, Марк Стронг, Џимон Хоунсоу, Ашер Енџел

„John Wick 3: Parabellum“Премиера: 17 мај
Актерска екипа: Кијану Ривс, Хали Бери, Иан Мекшејн

„It: Chapter Two“Премиера:
6 септември
Актерска екипа: Џесика Честејн, Џејмс Мекавој, Бил Скарсгард

„Joker“

View this post on Instagram

Camera test (w/ sound). Joker.

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips1) on

Премиера: 4 октомври
Актерска екипа: Хоакин Финикс, Зази Биз, Роберт де Ниро
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура