X
 09.11.2017 Култура

Ѕирнете во внатрешноста на нуклеарниот бункер на Тито

Нуклеарниот бункер од Студената војна на претседателот Тито, сега е отворен како уметничка галерија и може да се посети. Бункерот бил подземен град за поранешниот југословенски претседател, неговата сопруга и владини официјални лица.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура