X
 09.11.2018 Живот

Ако некој ве сака во неговиот живот, нека ви направи место - не треба да се борите за тоа!

Животот е премногу краток за времето да го поминете со луѓе што ви ја одземаат среќата.

Некои луѓе се зависни од црпењето на вашата енергија за тие да се чувствуваат подобро.

Ако некој ве сака во неговиот живот, нека ви направи место. Не би требало да се борите за тоа.

Немојте да се трудите околу оние што постојано ја потценуваат вашата вредност. И не заборавајте, вистинските пријатели се оние што се со вас кога сте во најлошото издание, а не само кога сте најдобри.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот