X
 11.06.2018 Технологија

Како ќе изгледа новиот „Џимејл“?

„Гугл“ најави дека новиот „Џимејл“ ќе биде достапен за сите во јули, а до октомври оваа година стариот ќе стане недостапен.

Новиот „Џимејл“ моментално е достапен во „Early Adopter“, програма со опција за испробување пред да биде достапен за сите.

Во првите осум недели корисниците ќе можат да изберат дали ќе се префрлат или ќе го задржат изгледот, односно „Гугл“ на секој ќе му овозможи да направи избор откако автоматски ќе се префрли на новиот дизајн.

Подолу погледнете како ќе изгледа новиот „Џимејл“.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија