X
 11.11.2021 Живот

Студентски центар во Хрватска ќе им дава мандарини на сите студенти што ќе се вакцинираат

Студентскиот центар во Вараждин ги повика студентите да се вакцинираат, а на сите што ќе го направат тоа ќе им подели мандарини.

- Денеска, во периодот од 14 до 15 часот, во Студентскиот клуб СЦ Вараждин ќе можат да се вакцинираат сите студенти во Вараждин со прва и втора доза. Понудени се вакцините „Фајзер“ и „Модерна“. По тој повод, СЦ Вараждин на сите студенти ќе им подели мандарини, извор на витамини и здравје во овие студени месеци - истакна студентскиот центар во објава на социјалните мрежи.Извор: Srednja.hr
Фото: Unsplash
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот