X
 12.02.2023 Забава

Задача што го тестира вашиот фокус: Дали можете да најдете 6 збора за 30 секунди?

Ако сакате загатки што ќе ве заинтригираат, тогаш оваа е за вас.

Дали на фотографијата можете да најдете 6 збора за 30 секунди? Зборовите се напишани на англиски јазик.

zagatka
Дали успеавте?

Ако не успеавте, во продолжение го имате решението.

Зборовите се напишани на плочките на подот во бањата, на опашката на мачката, на кабелот од телевизорот, на каучот, на работ од огледалото и на метлата.

Извор: ddl.rs
Фото: Facebook
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава