X
 12.06.2022 Живот

Луксузно одморалиште во Виетнам нуди патување со стаклена подморница

Јужното Кинеско Море е дом на 37 отсто од видовите риби и 76 отсто од видовите корали. Неговиот богат морски свет вклучува џиновски остриги, ајкули, јагули, загрозени морски желки и разновидни морски птици, како што се големи гребени и шарени води. Како би ги доживеале овие чуда седејќи во хотелска соба? Разбирајќи го ова, одморалиште во Виетнам го подигна искуството на гостите неколку чекори повисоко, дијаметрално спротивно - под вода!

Комплексот „Винперл“ на островот Хон Тре нуди шанса да го истражите фасцинантниот морски свет со климатизирана подморница за 24 лица. „Дипвју 24“ може да оди длабоко до 100 метри, нудејќи неспоредлив поглед на неверојатниот воден свет преку огромни панорамски прозорци.

2

Дипвју24“ нуди 14 часа подводен туризам со полна батерија и е опремен со десет ЛЕД-диоди што ја осветлуваат подморницата навечер.

Билетите за подморницата можат да се купат онлајн или преку туристички агент. Нивната цена е 60 долари за возрасни и 40 долари за деца.

2

- Како прва и единствена туристичка подморница во Виетнам, им нуди на посетителите уникатно искуство на бесконечност и визија за целосно да се нурнат во длабокиот и магичен простор на океанот - пишува на официјалната веб-страница на подморницата.

Извор: Luxurylaunches.com
Фото: Luxurylaunches
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот