X
 13.01.2017 Култура

Најдобрите изведби на песните на Џорџ Мајкл - и Тоше меѓу нив

Џорџ Мајкл беше пејач кој сакаше да изведува и туѓи песни. И секако, имаше голем број уметници кои ги обработуваа неговите песни.

Еден од нив беше и Тоше Проески, па токму затоа неговата изведба на песната „Jesus to a child“ се најде на листата на најдобри изведувани песни на Џорџ Мајкл, направена од познатата австралиска страна „News.com.au“. Целосната листа можете да ја погледнете ТУКА.Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура