X
 13.03.2015 Живот

Ајде да зборуваме за сексот

Оној разговор. Оној ужасно непријатен разговор кога родителите на своите деца треба да им објаснат за тоа како функционира сексот.

Но, зошто постои само еден разговор? Сексуалниот едукатор Ал Верначио и претприемачот Синди Галоп, веруваат дека добриот разговор за сексот треба да биде отворен, чесен и тековен. Во ова ексклузивно ТЕД видео, тие зборуваат за тоа како треба да се води еден разговор за секс и какви се опасностите да се допушти порно филмовите да „зборуваат“ за нас. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот