X
 13.05.2020 Наука

Цутење на афион видливо од вселената

И покрај наредбите за седење дома и ограничено движење, со помош на интернетот може да сведочиме на прекрасни настани и да гледаме прекрасни пејзажи од целиот свет. Овој пат НАСА одлучи да ги почести сите со слики од масовно цутење на афионот во Калифорнија, САД.


Фото: NASA

Цутењето било толку интензивно во средината на април, што можело да се види од вселената. Еден од сателитите на вселенската агенција ги направил овие слики на 14 април. Според агенцијата, во регионот годинава имало повеќе дождови од обично.


Фото: NASA

Извор: boredpanda.com 
Фото: NASA
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука