X
 13.09.2019 Живот

Вкуси го светот со Скопско

Нашите пивски мајстори го свртеа целиот свет во потрага по повеќе вкус и избраа четири видови најквалитетен хмељ од три различни континенти, кој рачно го додадоа на препознатливиот СКОПСКО вкус, за да добијат ново пиво, со изразена, но пријатна горчина и со повеќе арома и вкус.

Направено со процес на dry hopping, новото СКОПСКО ИПЛ ги следи најмодерните пивски трендови во светот, со што уште еднаш се потврдува позицијата на Пивара Скопје како најголем пивски иноватор и лидер на пивскиот пазар.

Веќе во продажба во сите поголеми продажни објекти близу до Вас. СКОПСКО ИПЛ - вкуси го светот со СКОПСКО!

Повеќе информации на ipl.mk
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот