X
 13.09.2022 Култура

Симон Трпчески утре ќе одржи бесплатен концерт пред МОБ

Утре во 20 часот, на платото пред Опера и балет, Симон Трпчески ќе одржи бесплатен концерт.

Виртуозот на пијано на социјалните мрежи објави краток извадок од претпремиерата на „Македонисимо“ што се одржа во селото Збажди на 27 август годинава.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура