X
 13.10.2020 Живот

Најубавите свадбени фотографии направени за време на пандемијата

Коронавирусот одложи и откажа стотици свадби. Стресот и разочарувањето што ги предизвика кај невестите и младоженците низ светот е сосема разбирлив, а пандемијата имаше огромен ефект и врз оние што работат во свадбената индустрија.

И свадбените фотографи беа сериозно погодени, а голем дел од нив сега се соочуваат со финансиска криза. Но, не е сè така мрачно: за време на карантините некои свадби сепак се одржале, иако со минимален број гости. Како и да е, вљубените успеале да стапат во брак, а фотографите успеале да ги фатат најубавите моменти.

Во продолжение се најубавите вистински, реални фотографии од натпреварот за најдобри свадбени фотографии за 2020 година.

ГАЛЕРИЈА

Извор: Bored Panda
Фото:  thisisreportage.com | Facebook | Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот