X
 13.12.2020 Забава

Најубавите божиќни филмови на сите времиња

Многумина едвај го чекаат декември за да ја почувствуваат божиќната атмосфера. По сите немили настани што се случија оваа година, не е чудно што бараме утеха во празниците и сите обичаи поврзани со нив.

Оваа година се очекува божиќните филмови да бидат уште попопуларни поради мерките за ограничено движење што ни се наложуваат. Во продолжение ве потсетуваме на неколку популарни божиќни филмови кои може да ги гледате периодов.

„Животот е прекрасен“ (It's a wonderful life)


„Божиќна приказна“ (A Christmas story)


„Бел Божиќ“ (White Christmas)


„Сам дома“ (Home alone)


„Чудо на 34-та улица“ (Miracle on 34th St.)


„Елф“ (Elf)


„Продавницата зад аголот“ (The Shop Around the Corner)


„Додека спиеше“ (While You Were Sleeping)


„Како Гринч го украде Божиќ“ (How the Grinch Stole Christmas)


„Поларен експрес“ (The polar express)


„Дедо Мраз“ (The Santa Clause)


„Всушност, љубов“ (Love actually)


„Празникот“ (The holiday)


„Само пријатели“ (Just friends)


„Четири божиќа“ (Four Christmases)


Извор: esquire.com
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава