X
 14.10.2020 Живот

„Форбс“: Ова се топ-10 милијардери во изминатата деценија

Списанието „Форбс“ објави видео во кое е прикажано како биле рангирани најбогатите луѓе на Америка на првите 10 места во текот на минатата деценија.

До 2014 година немало промена на првите пет места, па тука се наоѓале Бил Гејтс, Ворен Бафет, Лери Елисон, и Чарлс и Дејвид Коук. Потоа дојде Џеф Безос, кој три години подоцна, во 2017 година, се најде на врвот и до ден-денес никој не го има симнато во Америка.Извор: Bizlife.rs
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот