X
 14.11.2018 Култура

Неверојатен прв тизер за осмата сезона на „Игра на троновите“

Последната сезона на „Игра на троновите“ само што стана пореална со најновиот тизер од Ејч-би-о, што потврдува дека серијата се враќа во април.

Видеото нема нови снимки, но ги прикажува последните седум сезони и патувањето на ликовите во Вестерос.

- Постои една војна што е важна - вели Џон Сноу. - И таа е тука!

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура