X
 14.12.2018 Живот

Кратко видео со моќна порака за глобалното затоплување

„Глобално затоплување, иднината ни исчезнува“ - ова е пораката што ја испраќа оваа кратка, но моќна снимка.

На снимката може да се види скулптура од мајка и дете. И тоа би било сосема нормално ако скулптурата на детето не се топеше.

Снимката на која може да се видат топењето и реакциите на минувачите го привлече вниманието на илјадници корисници на социјалните мрежи.

Погледнете го видеото:

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот