X
 05.01.2015 Култура

Актери кои најмногу заработуваат по филм

Одредени филмски ѕвезди имаат „моќ“ да ја привлечат публиката на кино без разлика на филмот, дури и тогаш кога не постои ништо посебно во него. Холивудските студија се повеќе од расположени да им платат големи пари доколку тие гарантираат дека ќе привлечат огромен број на публика во кината.

 

актери

 

Во изминатите неколку години, количината на високо платени актери е доста променета, од минатото кога само три имиња значеа многу пари. Ова се актерите кои најмногу заработуваат на еден филм.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура